Zaskoczyli wszystkich!

W dniu 10.02.2015 na Hali w Suszcu odbył się turniej młodzików rocznik 2002 i młodsi. Do udziału w turnieju przystąpiły 4 drużyny: LKS Mizerów, UKS Czapla Kryry, UKS Suszec oraz UKS Warszowice. Po ostatnim turnieju jaki odbył się w listopadzie 2014, gdy drużyna młodzików zajęła ostatnie miejsce nikt nie spodziewał się wysokiego miejsca, a przeciwnik liczył na łatwo zdobyte punkty. Jednak Młodziki z Warszowic zaskoczyli wszystkich i dzięki lepszemu bilansowi bramek wskoczyli na pierwsze miejsce!

Ale po kolei

Turniej rozpoczął się meczem otwarcia pomiędzy UKS Warszowice - UKS Czapla Kryry. Drużyna z Kryr choć rocznikowo była młodsza, stawiała zaciekły opór naszej drużynie. Warszowiczanie choć przeważali na boisku długo nie mogli zaznaczyć swojej przewagi. W końcu strzały oddawane na bramkę przeciwnika zaczęły trafiać w światło bramki, co doprowadziło, że dwa celne strzały oddał Dawid Gizler. Na koniec błąd popełniła jeszcze defensywa Warszowic i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla UKS Warszowice.

W drugim meczu drużyna z Warszowic zmierzyła się z gospodarzem turnieju UKS Suszec. obie drużyny grały na wysokim poziomie bo zwycięzca tego meczu miał już w tym momencie zagwarantowane co najmniej drugie miejsce. Pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy z Suszca wykorzystując błąd bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi przeciwnika. Stracona bramka jeszcze bardziej zmobilizowała naszych i na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać bo minutę później doskonałe podanie Dawida Gizlera wykorzystał  Łukasz Kowalski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:1  wykorzystując doskonałe dogranie Gizia. Niestety w ostatnich sekundach meczu błąd popełniła obrona Warszowic i do głosu doszedł zawodnik z Suszca nie dając szans na obronę bramkarzowi. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Ostatni mecz miał zadecydować o obsadzie trzech miejsc na podium, wszystkie drużyny oprócz Kryr miały szanse na zdobycie pierwszego miejsca, gdyż kilka minut wcześniej bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy LKS Mizerów a UKS Suszec. Mecz UKS Warszowice - LKS Mizerów rozpoczął się koszmarnie bo już na początku pojedynku bramkę zdobyli gracze z Mizerowa. Zawodnicy z Warszowic nie stracili jednak wiary w zwycięstwo, walczyli o każdą piłkę nie odpuszczając przeciwnikowi. Pressing jaki zastosowali przyniósł Im wreszcie upragnionego gola. Zdobywcą drugiej bramki w tym meczu i jak się później okazało ostatniej, był wyróżniający się w tym turnieju Łukasz Kowalski.

Ku zaskoczeniu wszystkich mecz, który miał rozdzielić miejsca na podium między poszczególne drużyny nic nie zmienił, gdyż UKS Warszowice, LKS Mizerów i UKS Suszec zgromadziły po 5 punktów, a wszystkie pojedynki bezpośrednie zakończyły się remisem. Taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca na turniejach halowych w Suszcu, dlatego organizatorzy musieli sięgnąć do regulaminu rozgrywek. I zgodnie z regulaminem o podziale czołowych miejsce zadecydowała ilość zdobytych bramek w spotkaniach zremisowanych między tymi zespołami. Szczęśliwym triumfatorem okazał się UKS Warszowice, który w „małej tabeli” dysponował bilansem 3:3, na drugim miejscu uplasował się UKS Suszec – 2:2, a na trzecim LKS Mizerów – 1:1, ostanie miejsce zajął UKS Czapla Kryry.

Najlepszym Bramkarzem został jednogłośnie wybrany Mateusz Rutka.

Kadra na Turniej:

Mateusz Rutka - Dawid Gizler, Jakub Dąbski, Łukasz Kowalski, Kacper Woliński, Paweł Błatoń,

Gratulacje!

Tak trzymać chłopaki! :)