Starosta Pszczyński wręcza puchar MLF

Dzisiaj na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się rozgrywki Pucharu Ligi MLF oraz dekoracja drużyn uczestniczących w rozgrywkach, które trwały od listopada 2016 do końca stycznia 2017. Do pucharu zgłosiło się 16 drużyn, a rozgrywki odbywały się systemem pucharowym do jednej porażki. Nasza drużyna odpadła w ćwierćfinale po przegranej drużyną DNW, jak się później okazało drużyna ta wygrała rozgrywki pucharowe.
Po rozgrywkach odbyła się ceremonia koń...cząca rozgrywki futsalowe w sezonie 2016/2017. Przypominamy, że nasza drużyna występowała w III lidze pod nazwą Siewcy Popłochu III, gdzie ostatecznie zdobyła mistrzostwo ligi.
Puchar, medale oraz nagrody wręczył naszym zawodnikom Starosta Pszczyński Pan Paweł Sadza. Oprócz mistrzostwa ligi nasza drużyna została wyróżniona dwoma nagrodami indywidualnymi. Najlepszym asystującym w rozgrywkach III ligi został Tomasz Pietrzyk, a najlepszym zawodnikiem w III lidze został wybrany decyzją organizatorów Mikołaj Pietrzyk. Wielkie Brawa dla naszych dzielnych chłopaków.

„Coś się kończy, coś zaczyna. Coś się zaczyna, coś się kończy”

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy bo po raz ostatni koszulkę „siewców” założył Mikołaj Pietrzyk, którego był to ostatni mecz w Młodzieżowej Lidze Futsalu. Ze względu na wiek Mikołaj nie będzie mógł zagrać w następnej edycji rozgrywek. Miku był zawsze wyróżniającym się zawodnikiem w naszej drużynie ze względu na umiejętności piłkarskie, ale przede wszystkim ze względu na swoją nieustępliwość na boisku. Swoją postawą porywał drużynę do jeszcze większego zaangażowania i do walki do ostatniej sekundy meczu. Dziękujemy Mikołaj za serce zostawione na boisku, za to że zawsze starłeś się być na każdym meczu. Dzisiejsza statuetka dla najlepszego piłkarza ligi jest potwierdzeniem wszystkiego co robiłeś na boisku. Dziękujemy.

Dziękujemy Powiatowemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Pszczynie za organizację rozgrywek MLF i możliwość uczestniczenia w nich. W przyszłym sezonie jeśli ruszy 11 edycja MLF to na pewno wystartuje w nich drużyna Siewcy Popłochu IV