Komunikat Zarządu

W ostatnim czasie Uczniowski Klub Sportowy w Warszowicach znalazł się nad przepaścią. 30% procentowy wkład własny wymagany przez Gminę Pawłowice postawił pod znakiem zapytania udział drużyn młodzieżowych w rozgrywkach ligowych. Nie możemy jednak do tego dopuścić i odprawić dzieci z kwitkiem, nie po to powstał ten Klub. Jesteśmy tu by dzieci mogły wspólnie spędzać czas na boisku, a rodzice mogli im kibicować na trybunach podczas właśnie zmagań ligowych. Zarząd klubu jednoznacznie stwierdził, że nie wycofa drużyn z rozgrywek PZPN i będzie wprowadzał rozwiązania, które pomogą przetrwać trudny okres.

Zaistniała sytuacja wynika z bardzo wysokiego wkładu finansowego jaki musimy wykazać przed Urzędem Gminy w Pawłowicach 30% całości zadania. Oznacza to, że jeśli chcemy otrzymać dotację, która nam się należy na szkolenie dzieci musimy sami wpłacić 11750zł. UKS Warszowice już składał wnioski o zmniejszenie wkładu własnego do 10% tak jak jest w innych gminach, jednak odpowiedź zawsze była negatywna. Nie zrozumiałe jest też nie branie pod uwagę wolontariatu, wszyscy nasi trenerzy pracują za darmo dla dzieci i młodzieży, wszystko związane z przygotowaniem boiska do rozgrywek wykonują zawodnicy przed meczami poświęcają swój czas

Aby mogliśmy grać podjęto decyzję o zmianie składek i formie ich płacenia:

Zawodnicy juniorów, młodzików i żaków składka 10zł miesięcznie płatne do końca każdego miesiąca. Składki będzie można płacić podczas treningów. Rodzice juniorów u trenera prowadzącego zajęcia. Rodzice zawodników z rocznika 2004-20011 u Pani Grażyny Goraus, która została upoważniona przez Zarząd do zbierania składek. Wszystkie składki zostaną przeznaczone na udział dzieci w rozgrywkach oraz opłacenie Sali gimnastycznej w miesiącu listopadzie i grudniu. Nie można wpłacać składek na rachunek bankowy bo wiąże się to z dodatkowymi kosztami obsługi tego rachunku.

Odrębnym tematem jest drużyna seniorów, która jest jeszcze w gorszej sytuacji. Chłopakom nie przyznano dofinansowania na grę w lidze. Sami składają się na sędziów , a na wyjazdy jeżdżą swoimi samochodami. Klub nie może dopłacić do tej drużyny bo dofinansowanie mamy tylko na młodzież i dzieci. Na obecną chwilę drużyna gra do końca września potem wycofa się z rozgrywek ze względu na brak środków na pokrycie kosztów sędziowskich. Na każdym plakacie zawsze pisze: „Zapraszamy na mecz wszystkich kibiców– bo gramy dla WAS” i myślimy, że możemy liczyć na swoich kibiców. W ostatnich dniach rozwiązany został z tych samych powodów LKS Krzyżowice. Już raz straciliśmy drużynę seniorów, drugi raz może być ostatnim.

Prosimy o wyrozumiałość rodziców i zawodników, znaleźliśmy się w trudnym położeniu, a chcemy by Klub istniał nadal i każdy mógł spróbować swoich sił.