Juniorzy kończą rozgrywki

Dzisiaj swoje rozgrywki zakończyła drużyna juniorów starszych wygrywając w wyjazdowym spotkaniu z KS Piast Bieruń 5:3. Pierwsza bramka pada w 22 minucie kiedy to interweniujący bramkarz gości odbija piłkę wprost pod nogi Kacpra Pojdy, a ten bez skrupułów pakuje ją do siatki. W 31 minucie jest już 2:0 bramkarz gospodarzy łapie, a następnie przepuszcza piłkę między swoimi nogami po strzale naszego zawodnika. W 34 minucie niekonsekwencję naszych środkowych pomocników wykorzystuje zawodnik Bierunia i strzela bramkę kontaktową. W 43 minucie na gola gospodarzy odpowiada Kamil Doleżyk, który najpierw przerzuca sobie piłkę nad stoperem gości, a potem z woleja uderza wprost obok bezradnego bramkarza. Drugą połowę lepiej rozpoczynają zawodnicy Piasta zdobywając gola po rzucie rożnym w 63 minucie. W 66 minucie w okolicach pola karnego zostaje sfaulowany Sergiusz Wątor. Do piłki podchodzi Tomasz Pietrzyk i pięknym strzałem trafia prosto w okienko, nie dając szans bramkarzowi. W 85 minucie sędzia dyktuje kolejny faul dla naszej drużyny, tym razem do piłki podchodzi Kamil Doleżyk i strzałem z 26 metrów pakuje piłkę prosto w prawe okienko, takiego strzału nie powstydził by się nawet Cristiano Ronaldo. Pod wrażeniem byli nawet sędziowie wystawiając Kamilowi wysokie opinie po meczu. W 86 minucie sędzia dyktuje rzut karny za faul na zawodniku gospodarzy. Świetnie dysponowany w tym meczu Jakub Goraus wyczuł intencje strzelca i rzucił się w dobrą stronę i wybił piłkę końcówkami palców, ale zabrakło szczęścia bo piłka odbiła się od słupka i wpada do naszej bramki.

Z powodu kontuzji na mecz pojechało tylko 12 zawodników, ale daliśmy radę. Wszyscy zasługują dzisiaj na pochwałę nie tylko strzelcy bramek. Dobrze spisywała się nasza obrona w szczególności Kuba Gatner i Piotr Joniak, którzy jak na nowoczesnych obrońców przystało angażowali się w akcje ofensywne, dośrodkowując piłki w pole karne i oddają strzały. Dobrze spisała się nasza pomoc umiejętnie rozgrywając piłkę i przerywając akcję przeciwnika Mieliśmy jeszcze bardzo wiele sytuacji, ale zabrakło wykończenia co bardzo utrudniał stan boiska jak to bywa o tej porze roku.

Dzisiaj oprócz zwycięstwa mieliśmy jeszcze jeden powód do świętowania. W dniu dzisiejszym swoje 16 urodziny obchodzi Kamil Doleżyk. Kamilowi życzymy wielu sukcesów zarówno w życiu osobistym jaki na boisku, wielu strzelonych bramek i spełnienia marzeń. Kamil strzelił dzisiaj dwie bramki, ale miał szansę na ustrzelenie hattricka.

Udało nam się uzyskać komentarz trenera juniorów Roberta Stajera
Drużyna juniorów po rozegraniu 9 spotkań zajęła w tabeli 7 miejsce mając na koncie 10 punktów. W tym trzy zwycięstwa i jeden remis. Jest to dla mnie wielki pozytyw bo w rundzie jesiennej nie wynik był najważniejszy, a zdobycie doświadczenia. Nasza drużyna która składa się z zawodników z rocznika 2000 i 2001 została wystawiona do rozgrywek juniorów starszych, gdzie grają zawodnicy z rocznika 1998. Było to moim celowym działaniem bo zawodnicy mieli się ograć i zdobyć pewność siebie na boisku. Założenia planu szkolenia zostały spełnione w 100%. Na początku nasi zawodnicy bali się większych i mocniejszych fizycznie zawodników z innych drużyn, ale z meczu na mecz grali coraz lepiej i pewniej, by w ostatnim meczu całkowicie zdominować drużynę przeciwną. Na wiosnę, kiedy to juniorzy będą już grali w swojej klasie rozgrywkowej będzie im dużo łatwiej wymusić pressingiem dominację nad drużyną przeciwną. Chcę także podziękować zawodnikom za ich determinację, zaangażowanie i serce zostawione na boisku, ale przede wszystkim za to że się im po prostu chciało. Dziękuję także trenerowi Buckiemu za pomoc przy szkoleniu i prowadzeniu drużyny w rozgrywkach.