Informacje po zebraniu

Informacje po Walnym zebraniu:

Chcemy dodać, że Walne Zebranie Członków Klubu jest najwyższą władzą w stowarzyszeniu, uchwały i decyzje podjęte przez te zabrania są niepodważalne, a ich wykonalność spada na władzę wykonawczą, czyli zarząd klubu. Zgodnie z podjętymi decyzjami informujemy co się zmieni.

1. Podjęto uchwałę nadzwyczajną co to oznacza? zarząd ma czas do 26 marca na wykonanie poleceń zawartych w uchwale. Z tego co dowiedzieliśmy się na zebraniu od naszych członków to, że są pewne plany co do dolnej Sali OSP Warszowice, pod tą salę podlegają także nasze szatnie. Co to może oznaczać dla nas? W tej chwili Straż w Warszowicach sponsoruje nasz klub nie pobierając opłat za dzierżawę i media. Po zmianie właściciela może zostać naliczony nam czynsz i opłaty za media. Ile one wynoszą? Tego nie wiemy. Najgorszy scenariusz przewiduje opłatę w wysokości 1000-1700zł miesięcznie, dla nas oznaczało by to podniesienie składki członkowskiej z 40zł do 80zł czyli o 100%. Mamy nadzieję, że wszystkie te wątpliwości zostaną rozwiane 26 marca na zebraniu wiejskim, które odbędzie się w OSP Warszowice o godz. 17:00. Na tą chwilę musimy wykonać wytyczne z uchwały.

- na treningach trenerzy będą mieli ze sobą uchwałę i listę poparcia do podpisu. Prosimy o przyjście rodziców na trening i zapoznanie się z uchwałą i podpisana listy popierającej uchwałę jeżeli się z nią zgadzają.

- Prosimy potraktować sprawę poważnie, przypominamy jest to uchwała Walnego Zgromadzenia, a nie Zarządu, czyli najwyższej władzy stowarzyszenia.

2. 10-lecie klubu. W tym roku przypada 10 lat od powstania UKS Warszowice. Z tej okazji we wrześniu, a dokładnie 26 września na górnej Sali OSP Warszowice odbędzie się zabawa, na której bawił nas będzie zespół muzyczny Niepozorni. Po świętach wielkanocnych będzie możliwość nabycia zaproszeń w cenie ok 180zł od pary. Przez pierwsze dwa tygodnie od ogłoszenia sprzedaży i osób u których zaproszenie będzie można nabyć, sprzedaż będzie możliwa tylko dla członków naszego klubu, czyli Rodziców naszych zawodników. Po dwóch tygodniach zaproszenie będzie mógł nabyć każdy. Zachęcamy do zakupu zaproszenia, jest to zabawa organizowana specjalnie dla naszych członków z okazji jubileuszu. W Kościele w Warszowicach odbędzie się z tej okazji uroczysta msza, też we wrześniu. Termin podamy po ustaleniu szczegółów z księdzem.

3. Spełniliśmy wymagania prawne, finansowe i sportowe by móc powołać Akademię Piłkarską. Ze szkółki piłkarskiej zmieniamy się w AP. Do 14 roku młodzi zawodnicy będą kształceni zgodnie z programem szkolenia Akademii. Po tym okresie będą przechodzić do drużyn juniorskich A1 i B1 oraz drużyny seniorów po okresie juniora. Udało nam się spełnić wszystkie wymogi prawne, finansowe i sportowe w tym zakresie. Wymogi te zostały potwierdzone przez instytucje RP

Co się NIE zmienia:

- wszystkie drużyny grają jako UKS Warszowice

Co się zmienia:

- zmienia się informacja o naszym klubie i AP:

Od tej pory każdy rodzic zapisujący dziecko do naszego stowarzyszenia ma pewność, że:

• Każdy z trenerów posiada licencję trenerską wydaną przez PZPN uprawniającą do szkolenia dzieci w piłce nożnej ( ten wymóg spełniliśmy w 2017 roku)
  • AP posiada rozbudowany program szkolenia dzieci w wieku 4-14 zawierający wytyczne PZPN (nasz program to 320 stron wytycznych dla trenerów)
  • Klub od co najmniej 3 lat posiada całkowitą płynność finansową
  • Klub rzetelnie prowadzi rozgrywki dzieci i młodzieży
  • Klub co najmniej 2 razy w roku przechodzi kontrolę zewnętrzną pod względem sportowym, a wyniki kontroli są pozytywne (kontrole są prowadzone od 2015 roku)
  • Zajęcia odbywają się co najmniej 2 razy w tygodniu, regularnie