Nie żyje trener Konrad Tokarczyk.

Dzisiaj tuż przed meczem drużyny seniorów dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci trenera Konrada. Mecz rozpoczął się minutą ciszy by uczcić pamięć człowieka dla którego piłka była pasją.

Konrad był z nami od samego początku jak tylko pojawiła się nadzieja na reaktywację rozgrywek drużyn młodzieżowych i seniorów w Warszowicach. To między innymi dzięki Niemu udało się pozyskać licencję na rozgrywki, bez jego pomocy nikt by nie grał na naszym boisku.

Wcześniej jako świetny piłkarz reprezentował barwy Warszowic, a od 1998 został trenerem po ukończeniu kursu na AWF Katowice. Pełnił rolę trenera KS Warszowice do 2013 roku, w tym roku została też rozwiązana sekcja piłki nożnej. Po dwóch latach kiedy to między innymi dzięki niemu udało się zarejestrować klub UKS Warszowice w ŚZPN, Konrad pełnił rolę trenera, pracował z drużyną seniorów razem z trenerem Buckim.

Był zawsze, pomagał jak tylko mógł czy to na treningach, meczach czy festynach. Człowiek z wielką pasją i zaangażowaniem, zawsze jak tylko było trzeba dawał rady trenerom, czekał cierpliwie na ławce trenerskiej na przebłysk na tą jedna akcję. Słowa które zawsze padały po przegranym meczu „No co trzeba grać dalej” świadczą, że był i nadal jest trenerem, który uczył, że porażka musi motywować do działania, a zwycięstwo umacniać dążenie do celu.

W ostatnich miesiącach nie mógł być z nami bo walczył o zwycięstwo. Niestety ten mecz zakończył się porażką, choroba była silniejsza…….

Pozostanie w naszej pamięci głównie jako szkoleniowiec, który dążył do osiągnięcia celu możliwego do osiągnięcia. Pozostanie w naszej pamięci jako świetny piłkarz, gdy tylko mógł przychodził w niedzielę pograć na boisko i nie raz zawstydzał swoimi umiejętnościami młodszych i szybszych zawodników.

Dziękujemy Konradzie za wszystko, żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego co zrobiłeś, DZIĘKUJEMY!!! Spoczywaj w pokoju.

Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy Trenerowi Konradowi, który dopóki mógł był z nami.

Pogrzeb ŚP. Trenera Konrada Tokarczyka odbędzie się w środę 16 maja o godz. 10:00 w Kościele w Warszowicach.

„Ty żyjesz, choć martwe Twe powieki,

bo w sercach naszych trwać będziesz na wieki.”